Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Andere Tijden Sport (36)
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (353)
Auto- en motorsport (85)
Ballen (28)
Basketbal (56)
Boksen (146)
Bowls (2)
Cricket (20)
Darts (16)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (17)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (63)
Hoe verder met sportgeschiedenis? (16)
Honk- en softbal (25)
Judo (36)
Koningshuis en sport (16)
Lacrosse (5)
Nederlands goud (117)
Nico Scheepmaker Beker (74)
Olympisch Stadion Amsterdam (606)
Olympisch vuur (81)
Olympische Spelen Algemeen (248)
Olympische Winterspelen (234)
Olympische Zomerspelen (862)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (17)
Overig (216)
Paardensport (54)
Roeien (49)
Rugby (27)
Schaatsen (516)
Schermen (14)
Schietsport (11)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (17)
Sport en politiek (499)
Sport in beeld (632)
Sportboeken (706)
Sportdocumentairefestival (36)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportjournalistiek (140)
Tennis (93)
Turnen (50)
Vergeten sporthelden (111)
Voetbal (2180)
Volleybal (18)
Wielrennen (738)
Zeilen (25)
Zwemmen (128)
Subside Sports
Casual schoenen
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Teamkleding
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Sportfashion nieuws
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Erica Terpstra over de Olympische Spelen: “China heeft nog wel wat te doen.”
Door Jurryt van de Vooren 5-9-2007China heeft tijdens zijn olympische nominatie aangegeven dat de mensenrechten niet ideaal waren en dat daaraan zou worden gewerkt. Dat zegt Erica Terpstra in een interview met Hans de Bie van het blad Marathon van de Sociëteit Olympisch Stadion Amsterdam. Daarmee zegt ze iets anders dan IOC-lid Hein Verbruggen, die met de beschuldiging kwam dat Amnesty International liegt over de mensenrechten in China. Deze maand had Terpstra ook al een interview in Wordt Vervolgd.

Erica Terpstra spreekt in de Marathon uitvoerig over China. Ze ziet veel positieve ontwikkelingen rond deze Spelen, maar merkt tegelijkertijd op dat "China nog wel wat heeft te doen”. Het gaat dan onder meer over de luchtvervuiling, waarover IOC-voorzitter Jacques Rogge vorige maand zijn bezorgdheid uitsprak. Terpstra: “En Rogge zegt niet zomaar iets.”
Mensenrechten
Opvallend zijn haar uitspraken over de mensenrechten: “China heeft destijds, toen haar nominatie voor 2008 speelde, zelf aangegeven dat de mensenrechten en arbeidsomstandigheden nog verre van ideaal waren. Er werden verwachtingen uitgesproken en daaraan zal men moeten werken. Maar wij moeten niet verwachten dat alles snel zal gebeuren. Ik denk dat de verbeteringen in China, mede dankzij de Olympische Spelen in Beijing een onomkeerbaar proces zullen zijn. Het zal echter tijd kosten. China heeft wel nog wat te doen. De Spelen zullen uiteindelijk in China de mensen in hun leefsituatie ten goede komen, is mijn overtuiging”.

Olympisch vuurtje?
Hein Verbruggen zei vorige week tegen de Volkskrant iets anders over deze situatie. Vooraf zouden geen verwachtingen zijn gewekt en daarom uitte hij scherpe kritiek op Amnesty Intermational. Dat zegt namelijk dat China zijn afspraken over de mensenrechten niet nakomt: “Dat is een leugen. Dat heeft het IOC nooit van de Chinezen gevraagd. Dat kan ook niet, want dan begeven we ons op politiek terrein.”
Olympisch vuur
Terpstra laat zich ook uit over het olympisch vuur, dat volgend jaar vanuit Olympia naar China zal reizen. De Marathon schrijft: ‘De geplande fakkelloop met het olympisch vuur richting Beijing in maart 2008 doet ook Erica Terpstra de wenkbrauwen fronsen. Vooral omdat het Olympisch vuur in het Himalaya-gebied gedragen wordt over de plaats, waar vorig jaar door Chinese grenswachten een Tibetaanse vluchteling werd doodgeschoten. De televisiezenders zullen mettertijd zeker wereldwijd bij de opnamen van deze fakkeltocht de in het beeldarchief opgeslagen opnamen van de schietpartij op het scherm zetten.’
.jpg)
Olympisch vuurtje?
Daarmee lijkt ze het eens te zijn met het artikel ‘Het olympisch vuur is in gevaar’ dat enkele maanden geleden op deze site stond. In dat stuk kun je trouwens de beelden zien van genoemde slachtpartij.
Erica Terpstra is lid van de Sociëteit Olympisch Stadion Amsterdam.

Olympisch vuurtje?




geplaatst op: 6-9-2007 8:52:06u. | e-mail