Multimediaal

Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »



Nederlands goud (63)

Door Jeroen Heijmans 8-9-2007

Op de laatste dag van de Olympische Spelen van Sydney werden er eigenlijk geen Nederlandse medailles meer verwacht. De voorlaatste dag had drie keer goud gebracht, en Nederland had maar liefst 11 keer goud gewonnen, een record. Toch kwam er op die laatste dag nog een Olympisch kampioen bij.

De individuele springwedstrijd (paardensport) wordt traditioneel op de laatste dag van de Spelen gehouden, en dat was in Sydney niet anders. De wedstrijd kreeg een verrassende ontknoping. Al in de kwalificatie was regerend Wereld- en Europees kampioen Ludger Beerbaum afgevallen. Topfavoriet Rodrigo Pessoa haalde de eindstrijd wel, maar daarin werd hij gediskwalificeerd nadat zijn Baloubet du Rouet driemaal weigerde. De andere favorieten klaagden steen en been over de te harde ondergrond, en dus ging het gevecht om de medailles tussen drie verrassende combinaties.

De eerste verrassing was de Saudiër Khaled Al Eid. De reputatie van Arabische paarden was al lang gevestigd, maar hij werd de eerste Arabische ruiter die een olympische medaille bemachtigde. Het was bovendien pas de tweede medaille voor zijn land ooit, eerder had hordenloper Al-Somalyi de eerste bemachtigd. Vervolgens haalden ook de Nederlanders Albert Voorn en Jeroen Dubbeldam de barrage. Dubbeldam was met De Sjiem misschien geen echte verrassing, want hij had eerder in het seizoen al uitstekend gepresteerd, en stond derde op de wereldranglijst. Desondanks had hij nog nergens gewonnen. Dat gold ook voor Albert Voorn, die zijn paard Lando al verkocht had aan Otto Becker (die vierde werd in Sydney), maar er op de Spelen nog op kon rijden.

 

Een emotionele Jeroen Dubbeldam met zijn gouden medaille.

Voorn moest als eerste vertrekken in de barrage. Hij bleef lang foutloos, maar liet een balk vallen op de laatste hindernis. Zijn tijd was wel razendsnel. Jeroen Dubbeldam ging langzamer en behoedzamer van start, in een poging foutloos te blijven. Dat lukte, zodat Nederland al zeker was van zilver en brons. Alleen Al Eid kon het feestje nog versjteren, maar gooide er al snel een balk af. Bij de finish bleek hij ook nog eens 0,14 seconden langzamer dan Voorn, zodat Nederland de Spelen in Australië kon afsluiten met een dubbele overwinning.

Nog 335 dagen tot Beijing 2008.

Subside Sports - Grootste aanbod voetbalshirts

Reacties

Er zijn nog geen reacties geplaatst bij dit artikel.
Plaats reactie *


*


Sportus.nl
Headliner.nl