Zoeken
Nieuwsbrief
Rubrieken
Andere Tijden Sport (28)
Anno en Sportgeschiedenis WK special (5)
Atletiek (351)
Auto- en motorsport (82)
Ballen (28)
Basketbal (56)
Boksen (146)
Bowls (2)
Cricket (20)
Darts (16)
De Klassieker (149)
De verjaardag van Bep van Klaveren (19)
Diversen (17)
EK dagboek (28)
EK voetbal 2008 (67)
Gewichtheffen (12)
Golf (11)
Het ontstaan van de Spelen (38)
Het stadioncomplex (9)
Hockey (61)
Hoe verder met sportgeschiedenis? (15)
Honk- en softbal (25)
Judo (36)
Koningshuis en sport (15)
Lacrosse (5)
Nederlands goud (117)
Nico Scheepmaker Beker (68)
Olympisch Stadion Amsterdam (597)
Olympisch vuur (80)
Olympische Spelen Algemeen (248)
Olympische Winterspelen (232)
Olympische Zomerspelen (860)
Op weg naar Peking (558)
Opmerkelijke sporten (17)
Overig (216)
Paardensport (53)
Roeien (49)
Rugby (27)
Schaatsen (515)
Schermen (14)
Schietsport (11)
Snooker (22)
Sport (niet) in beeld (17)
Sport en politiek (497)
Sport in beeld (630)
Sportboeken (697)
Sportdocumentairefestival (36)
Sportdocumentaires IDFA 2010 (10)
Sportdvd's (38)
Sportjournalistiek (138)
Tennis (91)
Turnen (50)
Vergeten sporthelden (111)
Voetbal (2153)
Volleybal (18)
Wielrennen (731)
Zeilen (25)
Zwemmen (127)
Subside Sports
Casual schoenen
Voetbalkleding
Vakantie Griekenland
Voetbalshirts.com
Fotogeschenken
Teamkleding
Aart Kok Vouwwagens
Combi-Camp Vouwwagens
Sportfashion nieuws
Multimediaal
Olympische stadions in de tijd, De Feyenoord sportquiz, Sportnieuws op de kaart, een tag cloud, en het Sportbeeld van de dag archief. Kijk verder »
Els van Breda Vriesman juryvoorzitter Nico Scheepmaker Beker
Door Jurryt van de Vooren 25-3-2010Op 26 april wordt in het Olympisch Stadion voor de zesde keer de Nico Scheepmaker Beker voor het beste sportboek van het jaar uitgereikt. Voor de vakprijs is een jury benoemd met Els van Breda Vriesman als voorzitter. Volgende week worden de tien genomineerde boeken bekend gemaakt.

Onder leiding van Els van Breda Vriesman, oud-lid van het Internationaal Olympisch Comité, buigen de volgende juryleden zich over de ruim 110 sportboeken, die in 2009 zijn verschenen:
- Arthur van den Boogaard, recensent sportboeken voor Het Parool en samensteller van Sport, de 141 beste Nederlandse en Vlaamse sportverhalen van 1945 tot nu
- Willemijn van Lare, journaliste, AD Sportwereld
- Wilfred van Buuren, sporthistoricus en samensteller van Bibliografisch apparaat voor de Nederlandse sportgeschiedenis
- Marjolein te Winkel, journaliste, auteur van De verloren Spelen over de Nederlandse boycot van de Olympische Spelen van 1956
Tot en met vorig jaar werd de vakprijs voor het beste sportboek van het jaar aangewezen na een stemming onder sportjournalisten. Met het aanstellen van deze jury is hieraan een einde gemaakt, omdat deze geheel onafhankelijk een oordeel zal geven over de winnaar van de Nico Scheepmaker Beker.
De publieksprijs wordt wél aangewezen na een stemming op internet. De campagnes hiervoor zijn inmiddels begonnen – vooral op Twitter. Na een week zijn er al 2.500 geldige stemmen ontvangen. Er kan tot 21 april worden gestemd op www.nicoscheepmakerbeker.nl, waarbij het voor iedereen vrij is om campagne te voeren en stemoproepen te doen.
De Nico Scheepmaker Beker voor het beste sportboek van het jaar werd in 2005 voor de eerste keer uitgereikt. Op maandag 26 april is in het Olympisch Stadion de uitreiking van het beste sportboek van 2009.




