Nieuw

Openbaar college op de Rijksuniversiteit Groningen over het Rijksmuseum van de Sport

Het Rijksmuseum van de Sport komt naar je toe deze herfst, om te beginnen in Groningen.

Op de Rijksuniversiteit Groningen loopt sinds begin september het werk- en hoorcollege Sport in history, culture and media van Onno van Nijf, hoogleraar Oude Geschiedenis. Op 17 oktober rond ik dit af met een gastcollege.

Ik vertel over de groeiende belangstelling voor het sporterfgoed. Steeds meer archiefinstellingen leggen collecties aan, wat begin deze eeuw nog maar amper gebeurde. Hierbij geldt wel de Wet van Wilfred: het gaat goed met de sportgeschiedenis, maar het moet beter.

Met de aanwezigen bespreek ik het belang van een Rijksmuseum van de Sport. Stel dat dit er komt. Hoe moet dat eruit zien? Wie bepaalt wat we daar zien? Wat verkopen we in de museumwinkel?

Er zijn enkele plekken gereserveerd om dit gastcollege in het Academiegebouw A7 bij te wonen. Aanmelden via o.m.van.nijf@rug.nl is verplicht, met als onderwerp ‘lecture sporthistory’.

De voertaal is Engels. Aanvang 16 uur.

Bel dan

In november is er opnieuw een openbare bijeenkomst over sporterfgoed, maar dan in Amsterdam. Daarover later meer.

Het is natuurlijk ook mogelijk dat ik zo’n presentatie bij jou geef, indien gewenst zelfs afgestemd op een sport, regio of thema naar keuze. Of dat je zelf ideeën hebt over het Rijksmuseum van de Sport. Dan hoor ik dat graag – hier.

Waardeer deze site!

Onze content is gratis. Vond je het de moeite waard? Dan kun je dat laten blijken met een kleine financiële bijdrage.

Mijn gekozen waardering € -

Jurryt van de Vooren
https://sportgeschiedenis.nl
Specialist in sporterfgoed. Al meer dan 25 jaar de enige Amsterdammer, die is afgestudeerd op Feyenoord.