NieuwVechtsporten

Tussen 1900 en 2000 zijn er minstens veertien Gevechten van de Eeuw geweest

Er heerst pure luiheid bij de bedenkers van bijnamen voor dat gedoetje tussen Mike Tyson en het vriendje van die schaatster. Ze komen niet verder dan Het Gevecht Van De Eeuw. 

Het Gevecht Van De Gouden Eeuw

Ik heb niet elke bokswedstrijd van de vorige eeuw bekeken, maar toch heb ik in de Nederlandstalige pers uit die tijd minstens veertien aankondigingen gevonden van Het Gevecht Van De Eeuw. Alleen al Muhammad Ali heeft er zes op zijn naam staan.

  • 1921: Jack Dempsey – Georges Carpentier
  • 1936: Joe Louis – Max Schemling
  • 1951: Randolph Turpin – Sugar Ray Robinson
  • 1964: Muhammad Ali – Charles Sonny Liston
  • 1965: Muhammad Ali – Charles Sonny Liston
  • 1966: Muhammad Ali – George Chuvalo
  • 1971: Muhammad Ali – Joe Frazier
  • 1974: Muhammad Ali – Joe Frazier
  • 1974: Muhammad Ali – George Foreman
  • 1980: Roberto Duran – Sugar Ray Leonard
  • 1981: Sugar Ray Leonard – Tommy Hearns
  • 1982: Rudi Koopmans – Alex Blanchard
  • 1988: Mike Tyson – Michael Spinks
  • 1989: Sugar Ray Leonard – Tommy Hearns

Kortom: een bokswedstrijd verkopen als Het Gevecht Van De Eeuw is net zo origineel als het verzinnen van de bijnaam Vliegende Hollander voor een Nederlandse sporter.

Waardeer deze site!

Onze content is gratis. Vond je het de moeite waard? Dan kun je dat laten blijken met een kleine financiële bijdrage.

Mijn gekozen waardering € -

Jurryt van de Vooren
https://sportgeschiedenis.nl
Specialist in sporterfgoed. Al meer dan 25 jaar de enige Amsterdammer, die is afgestudeerd op Feyenoord.