Het eerste doelpunt van Hera United
Op 7 september 2025 maakte Hera United haar debuut als eerste profvoetbalclub voor vrouwen. In Wijdewormer speelde de club met 2-2 gelijk tegen AZ Vrouwen – ruim zes kilometer van zeer historische grond voor het Nederlandse vrouwenvoetbal.
Yvonne van Gennip was er, de drievoudig olympisch schaatskampioen. David Endt wilde het debuut van Hera United ook meemaken. En ik was er ook, de sporthistoricus met een seizoenkaart.
Vanuit Amsterdam-Noord ging ik naar het stadion in Wijdewormer, waar die eerste wedstrijd tegen AZ Vrouwen werd gespeeld. Binnen een uur fietste ik zo langs meer dan een eeuw vrouwenvoetbal.
Op de route ligt namelijk de plek, waar in 1920 de eerste vrouwenvoetbalwedstrijd van Nederland werd gespeeld. Een uur later legde ik het eerste doelpunt van Hera United vast.

